Menu
komputer

Pokonaj warsztat komputerowy — czy antywirus to dobry sposób

Czy oprogramowanie antywirusowe może uchronić mój komputer lub laptop przed kosztowną naprawą? Oprogramowanie antywirusowe ma na celu robić dokładnie to, co jest napisane na puszce; chroniąc komputer przed wszystkimi złośliwymi programami czyhającymi w sieci.

Wirusy komputerowe występują w wielu formach, a te złośliwe programy nie muszą być pobierane i uruchamiane ręcznie w sposób, w jaki mogłeś pomyśleć.

Mit naprawy komputera

Możemy paść ofiarą wirusa komputerowego wysłanego przez innych użytkowników komputerów, których znamy i którym ufamy. Otwierając załącznik do wiadomości e-mail zawierający ukryty program wirusowy, nie tylko infekujemy własny komputer lub laptop, ale po zainstalowaniu ten rodzaj wirusa będzie próbował wysłać się na inne komputery w Twojej książce adresowej poczty e-mail.

Ten typ ataku wirusa komputerowego poczty e-mail jest powszechny, ponieważ zainfekowane komputery będą nadal wysyłać zainfekowane pliki, dopóki komputer nie zostanie naprawiony i wirus nie zostanie usunięty. Jeśli przeskanujemy załączniki do wiadomości e-mail, zanim pobierzemy je na nasze komputery i laptopy, unikniemy tego typu infekcji wirusami komputerowymi.

Trojany

Jak sama nazwa wskazuje, programy te udają nieszkodliwe pliki, takie jak wtyczki odtwarzaczy multimedialnych, ale w rzeczywistości mogą być jednymi z najbardziej szkodliwych infekcji wirusami komputerowymi. Po pobraniu i uruchomieniu pliku trojana wirus zacznie zbierać informacje o naszych zwyczajach związanych z surfowaniem oraz naszych nazwach użytkownika i hasłach. Myślę, że prawie każdy widzi, dokąd doprowadzi ten problem z wirusem komputerowym.

Wormsy

Robaki to inna forma wirusa; mogą one zainfekować komputer bez konieczności robienia czegokolwiek, podłączanie pamięci USB, łączenie się z Internetem przy użyciu CD-ROMu itp. może wystarczyć, aby komputer został zainfekowany. Mogą one wpływać na wydajność komputera, uniemożliwiać działanie aplikacji, a czasami całkowicie uniemożliwiać uruchomienie komputera.

Często zdarza się, że klienci zgłaszają się do nas z czymś, co na pierwszy rzut oka wygląda na awarię sprzętową komputera lub laptopa. Ale kiedy zbadamy maszynę, okazuje się, że jest ona zainfekowana wirusem. Zwykle wiele wirusów.

Omówiliśmy tutaj tylko kilka ze stale rosnącej liczby złośliwych programów, które nadal infekują nasze komputery. Jak jestem pewien, że wspomnieliśmy wcześniej; Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeden dobry program antywirusowy powinien zapewniać bezpieczeństwo komputera i pozwalać uniknąć wizyty w warsztacie komputerowym.

Kiedy potrzebna jest profesjonalna naprawa komputera

Gdy twój komputer lub laptop zostanie zainfekowany wirusem komputerowym, powinieneś zwrócić się o profesjonalną pomoc do facetów z lokalnego warsztatu naprawy komputerów i laptopów.

Z naszego doświadczenia wynika, że znalezienie jednego wirusa to tylko wierzchołek problemów z komputerem. Usuwanie wirusów komputerowych nie jest tak proste, jak niektórzy chcieliby nam sądzić.

  1. Nie wszystkie programy antywirusowe skanują w poszukiwaniu tych samych zagrożeń.
  2. Ponadto niektóre wirusy są zaprojektowane tak, aby unikać pewnych metod usuwania używanych przez duże programy antywirusowe.

Aby całkowicie sprawdzić i usunąć każdego wirusa z komputera, komputer będzie musiał zostać przeskanowany za pomocą szeregu technik usuwania wirusów i oprogramowania. Po prostu przeskanuj laptopa lub komputer za pomocą jednego programu antywirusowego i uzyskaj czysty rachunek za stan zdrowia, to pewny sposób na poniesienie w przyszłości droższej naprawy komputera do odzyskiwania danych.

Mój komputer ma wirusa, co mogę zrobić?

  1. Odłącz komputer lub laptop od Internetu.
  2. Jeśli laptop jest częścią sieci komputerowej, odłącz ją.
  3. Nie instaluj żadnego oprogramowania antywirusowego. Wiem, że to kuszące, ale nie ma sensu, bo nie masz pewności, czy wyniki skanowania są prawdziwe, czy też zostały zmanipulowane przez wirusa na komputerze.
  4. Zadzwoń do lokalnego warsztatu komputerowego. Powiedz im, że Twój laptop lub komputer ma wirusa i poproś o wycenę. Niektóre z lepszych warsztatów komputerowych przyjdą nawet i bezpłatnie odbiorą laptopa.
  5. Po usunięciu wirusa i zwróceniu komputera przez serwisantów; teraz zainstaluj oprogramowanie antywirusowe na swoim laptopie. Jeśli starasz się być na bieżąco, powinieneś mieć wiele szczęśliwych lat surfowania i unikniesz facetów w warsztacie komputerowym.

Sprawdź więcej na https://sck.pl/pl/menu/all-in-one-155

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij